Біблійні імена чоловічі і жіночі, їх значення і переклад

Anonim

Інтерес до історії появи імен завжди був у людей високим. Чи не згасає він і сьогодні. Володар того чи іншого імені зазвичай бажає знати, звідки воно прийшло, що означає, як може вплинути на долю людини. Але з усього списку використовуваних сьогодні власних форм особливу групу складають біблійні імена. Кожне з них має не тільки унікальну історію своєї появи, але і певний сенс.

Які імена називають біблійними?

Герої оповідань Старого і Нового Завіту наділені іменами, що мають різні витоки. Незалежно від цього, їх прийнято класифікувати як біблійні імена. Надалі багато хто з них стали використовуватися у різних народів землі. Особливу популярність імена з Нового Завіту отримали після широкого поширення християнства. Пізніше вони були закріплені в церковних іменослове і міцно увійшли в життя багатьох народів. Вживаються вони і в наші дні.

Image

Всі біблійні імена мають неоднакове походження. Серед них зустрічаються давньоєврейські, грецькі, єгипетські, халдейські, арамейські, ханаанские. Всього в оповіданнях Святого Письма дослідниками налічується близько 2800 особистих імен. Деякі з них однаково шановані як православної, так і католицької церквою.

давньоєврейські імена

Більшість імен, що вживаються в Біблії, мають давньоєврейське походження. Їх, в свою чергу, можна розділити на дві великі групи:

  • імена-словосполучення або фрази;
  • мають граматичну форму одного слова.

Image

В першу групу можна віднести такі імена, як Єровоам, що означає "народ примножиться", Авигея - в перекладі означає "мій батько - радість". До цієї ж категорії імен відносяться такі, де згадується ім'я Бога. Як приклад можна навести такі: Данило - "Бог - мій суддя", Єлеазар - "Бог допоміг", Єдида - "улюбленець Яхве", Ілля - "мій бог - Яхве", Йоіл - "Яхве - Господь Бог", Іоафам - "Яхве досконалий", Іонафан - "даний Яхве".

Приклади біблійних імен, що мають граматичну форму одного слова: Лаван - "білий", Іона - "голуб", Етамі - "сталість", "незмінність", Ной - "відпочинок", "спокій", Анна - "милість", "благодать ", Тамара -" смоковниця ".

Запозичені біблійні імена

Як згадувалося раніше, не всі імена в Біблії мають давньоєврейське походження. Запозичення слів сталося з мов сусідніх народів. Особливо яскраво ця тенденція розглядається в викладі Старого Завіту. Прикладами можуть служити такі імена: Потифар - "належить Ра", запозичене з Стародавнього Єгипту. Естер - "зірка", прийшло з Персії. Мордехай походить від імені вавілонського божества. Як правило, запозиченими іменами нарікалися персонажі Біблії, які не належать до єврейського народу.

Image

У Новому Завіті виділяється ще одна велика група онімів, які мають грецьке і римське походження. Прикладами можуть послужити наступні з них: Аристарх - "найкращий правитель", Флегонт - "палаючий", "палаючий", Фортунат - "щасливий", "щасливий", Пуд - "сором'язливий", "скромний", "благопристойний".

Грецька мова був широко поширений на болшой території, в тому числі і на Близькому Сході. Це стало причиною того, що грецькі імена употребрялісь для нарікання дітей і єврейської національності.

Римські імена, використовувані в Біблії, також не є показником етнічного походження володаря: їх носили всі, хто мав римське громадянство. Так, іудей Савл ( "вимолив", "випросив") також відомий нам як Павло. І дійсно, апостол Павло був римським громадянином, причому спадковим, що подтвеждает діалог з єрусалимським тисячником: «Тоді тисяцький, підійшовши до нього, сказав:" Скажи мені, ти римський громадянин? " Він сказав: "Так". Тисяцький: "Я за великі гроші громадянство оце я набув". Павло ж сказав: "А я і народився в ньому" ».

У двох перших учнів Христа теж були імена, які мають різне походження. Одного з них звали Симон - це давньоєврейське ім'я, а іншого звали Андрій - ім'я походить з грецької мови.

Короткий список імен. Їх основне значення

Сучасні дослідники постійно роблять спроби об'єднати імена біблійних персонажів в єдиний список. Цікавим є той факт, що публікації подібних переліків мають найрізноманітніші варіації. Це стосується як звучання імені, так і розкриття його значення.

Image

Нижче наведено список і переклад біблійних імен, що зустрічаються в Писанні найбільш часто:

  • Адам - ​​перший чоловік, що з'явився на світ з волі Бога. Слово перекладається на сучасну мову в значенні "земля".
  • Єва - перша жінка на землі, дружина Адама. Ім'я має значення "жива".
  • Каїн - це перша дитина, що народилася у людей. Адам і Єва були його батьками. У перекладі слово означає "клеймо", "коваль" або "кувати".
  • Авель - це другий син Адама і Єви. Слово перекладається як "суєта", "пар", "подих".
  • Ім'я Авраам в деяких мовах звучить як Аврахам. У перекладі означає "батько великого числа людей", "батько народів".
  • Ім'я Йосип - одне з найпоширеніших в біблійних переказах. У деяких публікаціях воно звучить як Йосеф. Слово означає "прекрасний". Іноді перекладається як "Нехай Господь додасть Бог".

Поширена сьогодні ім'я Марія також відноситься до категорії під назвою "Біблійні імена". Його переклад звучить як "бажана", "улюблена".

Значення багатьох імен, що вживаються в Біблії, можна зрозуміти лише з конкретного змісту тієї чи іншої історії.

Імена біблійних героїв в мові сучасних ісламських народів

Біблійні жіночі імена, як і чоловічі, набули поширення в багатьох регіонах. Не стали винятком і країни, на території яких сьогодні поширена релігія іслам.

Image

Вченими доведено, що деякі імена з мов ісламських народів мають аналог з Біблії. Збіг не можна назвати випадковим. Подібний факт може вказувати на єднання народів у далекому минулому. Прикладами таких імен є такі: Ібрахім - Авраам, Іса - Ісус, Ільяс - Ілля, Муса - Мойсей, Маріам - Марія, Юсуф - Йосип, Якуб - Яків.

Рейтинг чоловічих імен

Соціальні громадські організації регулярно публікують списки найпопулярніших чоловічих імен, якими нарікають новонароджених хлопчиків в різних країнах світу. Як показує статистика, перші десять рядків такого списку займають біблійні імена. Чоловічі форми таких онімів в сучасних мовах можуть мати різне звучання, але їх коріння сягає часів тих подій, які описані в Старому і Новому Завіті.

Image

Відомо, що ім'я Яків вже протягом декількох років поспіль очолює список найпопулярніших біблійних імен для хлопчиків. Популярні також такі оніми, як Етан, Данило, Ной, Ілля, Іоан.

Біблійні жіночі імена: рейтинг

Аналогічна ситуація в рейтингу спостерігається і при виборі жіночих особистих назв. Біблійні імена для дівчаток популярні в США, країнах Європи та СНД.

Image

Довгий час лідируюче положення в списку займало ім'я Ізабелла як варіант імені Єлизавета. В останні роки воно було зміщене на друге місце особистим назвою Софія. Популярні також різні варіації імені Єва, однією з них є Ава. Ім'я Марія вже довгі роки знаходиться поза конкуренцією на різних континентах землі.

Останнім часом проглядається наступна тенденція. Батьки вибирають для нарікання малюків забуті імена, що належать персонажам зі Старого Завіту. Авигея, або Ебігейл, - одне з таких. Але сьогодні його популярність різко зросла. І сьогодні воно знаходиться у верхніх рядках рейтингу, в якому більшість займають біблійні імена для дівчаток.

Але варто також відзначити, що в Біблії більшість жіночих імен належить служниць або тим, чия доля була не так прихильна. Тому батьки, які впевнені в тому, що ім'я здатне впливати на події всього життя людини, повинні добре знати, яким персонажам належали біблійні імена. І їх значення також необхідно вивчити.

Імена ангелів та архангелів

У біблійних історіях неодноразово згадуються події, пов'язані з діями ангелів та архангелів. За переказами, це святі і безтілесні духи, призначення яких - вірно служити Господу.

Ангельський сонм такий численний, що перерахувати імена кожного з них в Святому Письмі було неможливо. Однак з цього ж джерела відомо, що існує сім духів, які на відміну від інших ангелів допущені до престолу Божого. Відомі також їх імена - Гавриїл, Михайло, Рафаїл, Селафіїл, Уриїл, Варахиїл, Иегудиил, Ієремиїл. Як видно, деякі біблійні імена для хлопчиків, представлені в списку, використовуються для нарікання дітей і сьогодні.

Кому належало ім'я Михайло в Біблії

Досить популярно сьогодні приватне назва Михайло в різних своїх варіаціях. Як вже говорилося, ім'я має біблійне походження. Михайло (як варіант - Міхаель) перекладається "хто як Бог".

Чільне місце серед верховних ангелів займає саме Михайло. На іконах він найчастіше постає у вигляді воїна, спорядженого в повні бойові обладунки. Це нагадування того, що на небесах колись дуже давно відбувалися події, коли в протистоянні знаходилися два воїнства ангелів.

Михайло зі своїм військом змушений був вступити в протиборство з армією занепалих ангелів. Образ архангела Михайла, як і його ім'я - це символ честі, справедливості, відваги.

Імена та Святе Водохреще

Затвердження того, що при хрещенні дитини йому дають ім'я одного з ангелів, є помилковим. Це пов'язано з тим, що в народі побутує таке поняття, як день ангела. Насправді під час цього таїнства людині можуть бути присвоєні не тільки імена ангелів, але і святих служителів церкви, біблійні імена - чоловічі або жіночі. Наприклад, ім'я Іван може бути дано хлопчикові, якого хрестили в день Святого Іоанна Богослова. Петром називають чоловіків, які народилися або взяли таїнство хрещення в день апостолів Петра і Павла. Вважається, що святі, в честь кого названа людина, як і ангели-хранителі, оберігають його від негараздів і усіляких нещасть.

Скільки імен у Бога?

Біблійне ім'я Бога згадується в Святому Письмі кілька разів. Цікавим фактом є те, що воно згадується тут у кількох різних варіантах. У Старому Завіті імена, якими називається Бог, мають божественну природу. Сущий, Всемогутній, що охороняються, Бог Вічний, Всевишній і інші епітети зустрічаються при зверненні до Бога в Біблії.

Зізнається і те, що існує ім'я Бога власне, але вживати його вголос в повсякденному житті не дозволяється. Тому в молитвах воно замінюється іншими словами. У різних народів вони відмінні.

Цікаві статті

Мимра - це просто нещасна жінка?

ДК Чкалова в Новосибірську - сучасний центр культури

У яких країнах живуть євреї: найчисленніші єврейські діаспори

Цікава прізвище. Цікаві імена і прізвища. Найцікавіші прізвища